Sākums | Reģistrācija | Ieeja
Ajurveda
Izvēlne
Reģistrācija

Meklēt
Statistika

Pavisam saitā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Stēvija jeb cukurpuķe ir daudzgadīgs tropu augs, kam lapas ir 10 – 15 reizes saldākas par cukuru. Dienvidamerikas iedzīvotāji ar tām jau izsenis saldina tēju, citus dzērienus un arī ēdienus. Kopš pagājušā gadsimta beigām arī Japānā, ASV, Ķīnā, Taivānā un citur ar stēviju plaši aizvieto cukuru. Piemēram, Japānā ik gadu jau patērē vairākus tūkstošus tonnu šo augu. Tos sevišķi pieprasa cukura diabēta slimnieki. Koncentrēts uzlējums ir arī veselīgs ādas kopšanai, padara to mīkstu un elastīgu. Tāpat palīdz dermatīta un citu slimību ārstēšanai. Uzlabo arī matu un nagu vispārējo stāvokli, pasargā zobu emalju no bojāšanās. Ir viena no sastāvdaļām košļājamo gumiju, zobu pastu un lūpu krāsu ražošanā.
Stēvijai piemīt saldums bez piegaršas, turklāt tā praktiski nesatur kalorijas. Saldvielas ir noturīgas pret karsēšanu un ilgstošu glabāšanu, arī pret skābes un sārma iedarbību, labi šķīst ūdenī. Tādēļ augu pārtikā izmanto dažādiem nolūkiem. Nenovērtējama stēvija ir diētiskajos produktos. Uzlējumam (vienai tasītei) pietiek ar dažām lapiņām, tas izmantojams jau 15 – 20 minūtes pēc pagatavošanas. Saldumu lapiņas saglabā, tādēļ tējas saldināšanai noder arī atkārtots uzlējums. Kaltētās lapiņas arī maļ kafijas dzirnaviņās. Dzērieniem (īpaši tējai) rēķina 1 g uz 200 g ūdens. Samaltās pievieno arī biezpienam, iepriekš sajaucot ar skābo krējumu. Šāds maisījums noder pat plātsmaizēm. Cukurpuķi droši var izmantot, gatavojot krājumus ziemai (ķirbju, ābolu, ķiršu u.c. kompotus), jo tā darbojas kā konservants.
   

Stēvija-  cukura aizstājējs                                
                                                     

Ziemeļkorejas eksperti rekomendē stēvijas ekstraktu, uzlējumu un sīrupu lietot diabēta, stenokardijas, hipertonijas, bezmiega un gremošanas sistēmas traucējumu gadījumos. Stēviju uzturā ieteicams izmantot arī, ja sirgstat ar palielinātu ķermeņa svara.


       Nesatur ogļhidrātus un glikēmiskais indekss ir nulle

       Nesatur kalorijas

       Neizmaina cukura līmeni asinīs

       Stēvija ir 100 % dabīgs produkts un garšo kā cukurs