Sākums | Reģistrācija | Ieeja
Ajurveda
Izvēlne
Reģistrācija

Meklēt
Statistika

Pavisam saitā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
                                 INDIJAS ZIEPJU RIEKSTS 
                                         (iepakojumā-350 g)

Indijas un Nepālas iedzīvotājiem ziepju koka augļi ir jau gadu simteņiem pazīstams, pavisam ikdienišķs mazgāšanas līdzeklis. Indiešu sievietes ziepju riekstus izmantojušas matu mazgāšanai. Kombinējot čaumalas ar dažādiem augiem, tiek veidotas ajūrvēdiskas ziepes. Vietējie iedzīvotāji ziepju riekstus lieto, lai mazgātu traukus, veļu un pat ziloņu jūtīgo ādu.

Ik gadus martā un aprīlī 15 metrus augstais koks rotājas baltos ziedos, bet līdz oktobrim tajā nobriest zeltainu, lipīgu riekstu raža. Riekstus izžāvējot, tie kļūst brūngansārti un to lipīgums mazinās. Tad riekstus pāršķeļ. Tumšie kodoli gan nav izmantojami nedz ēšanai, nedz mazgāšanai. Taču vērtīgās čaumalas tiek rūpīgi iesietas auduma maisiņos, un- ziepes gatavas!

                                           

Tīrīšanā Ziepju rieksti var tikt izmantoti praktiski visur – veļas mazgāšanai, kā šķidrās ziepes, mājsaimniecības tīrīšanas līdzeklis, dārglietu tīrīšanai u.c.

  Ziepju rieksti ir ļoti efektīvi un maigi vienlaikus. Tie padarīs jūsu veļu tīru un svaigu un salīdzinot ar citiem tīrīšanas līdzekļiem, ziepju maigums auduma krāsas saglabās spilgtas un auduma struktūru nemainīgu ilgu laiku. Ziepju rieksti var tikt izmantoti visiem audumiem un visās mazgāšanas temperatūrās.

  Ziepju rieksti nav alerģiski un līdz ar to labvēlīgi Jūsu ādai, īpaši maigi mazuļiem, jūtīgai ādai  un cilvēkiem, kuri cieš no ekzēmas. Šis ķimikālijas nesaturošais līdzeklis ir lielisks bērnu drēbju mazgāšanai.    

                                     

Salīdzinot ar citiem mazgāšanas līdzekļiem Ziepju rieksti ir gan Ekoloģiski, gan Ekonomiski.

                VEĻAS MAZGĀŠANA :

Mazā kokvilnas maisiņā vai kokvilnas zeķē ielieciet 6-8 čaumalas un galu aizsieniet. To ielieciet veļas mašīnas mazgāšanas nodalījumā, tieši pie drēbēm.
Ziepju rieksti var tikt izmantoti visiem audumiem un visās mazgāšanas temperatūrā. Veļa būs neticami maiga un tas viss neizmantojot  veļas mīkstinātāju vai kondicionieri.  Ja vēlaties izmanīt tīrās veļas smaržu, mazgāšanas nodalījumā iepiliniet dažas piles ēterisko eļļu. Ziepju riekstu čaumalas var tik izmatotas vairāk nekā vienai mazgāšanas reizei, bet viena maisiņa izmantošanas reižu skaits būs atkarīgs no mazgāšanas temperatūras. Mazgājot zemākās temperatūrās Ziepju riekstu var izmantot ilgāk. Mazgājot augstās temperatūrās, izmantojiet Ziepju riekstus tikai vienreiz.

                    ŠĶIDRĀS ZIEPES :

Aptuveni 4 glāzēm ūdens pievienojiet apmēram 50g ( sauju) Ziepju riekstus .

Pirms pievienošanas salaužat čaumalas mazākos gabaliņos. Šķidrumu uzvāriet, tad vāriet apmēram 20 min. Iegūto šķidrumu var lietot nekavējoties vai atstāt uz nakti.

 Iegūtais šķidrums var tikt izmantots kā šampūns, universāls tīrīšanas līdzeklis, līdzeklis automašīnas mazgāšanai, šķidrās ziepes, šampūns mājdzīvnieku mazgāšanai, trauku mazgāšanas līdzeklis vai jebkur citur, kur parasti lietojat šķidro mazgāšanas līdzekli.

                     Dabīgais pesticīds:
Ziepju rieksti ir efektīva un dabīga alternatīva kaitēkļu atbaidīšanai no augiem un citur mājā. Šis ir lielsiks veids, kā aizstāt ķimikālijas. Šim mērķim var tikt izmantots no veļas vai trauku mazgāšanas pārpalikušais Ziepju riekstu šķidrums, augus apsmidziniet reizi dienā.

                Līdzeklis cīņai ar blaugznām
Ieziediet šķidro ziepju riekstu līdzekli galvas ādā un atstājiet 5-10 min. Uzmanaties, lai tas neiekļūst acīs. Izskalojiet matus ar ūdeni. Regulāri atkārtojot šo procedūru jūs ne tikai izvairīsieties no blaugznām, bet arī saglabāsiet matus mīkstus un stiprus.